Tütün Çantası Çeşitleri

Akciğer Kanserinin Tedavisi, Akciğer Kanseri Belirtileri, Yaşam Süresi ve Tedavisi

Tedavi edilmesiyle birlikte aynı zamanda teşhis edilme noktasında da en çok zorluk çıkaran hastalıklardan bir tanesi olarak görülen akciğer kanseri, genellikle kendisini son zamana kadar saklar. Ağırlıklı olarak şiroz gibi hastalıklarla da karıştırılmasına rağmen akciğer kanseri, oldukça farklı bir rahatsızlık türüdür. Solunum yolları üzerinden akciğerlere yerleşen virüslerin burada aktifleşerek çoğalması sonucunda  ortaya çıkan bu rahatsızlık, genellikle kendisini sürekli olarak öksürme ve aynı zamanda ağızdan kan çıkması gibi çeşitli yollarla deşifre eder. Ancak bu tarz belirtiler genellikle hastalığın son safhasında ortaya çıktığı için, akciğer kanserini erken zamanda teşhis etmek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle Akciğer kanseri konusundaki uzman sağlık çalışanları bu konuda yıllık olarak taramaların yapılmasını şiddetle tavsiye ederler. Akciğer kanserinin tedavisi konusunda henüz çok ciddi bir ilerleme kaydedilmiş olmamakla birlikte, aynı zamanda hastalığın daha kısa sürede bitirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Akciğer kanserini tedavi etmek imkansız mı ?

Bazı kişiler akciğer kanseri yakalandıktan sonra oldukça olumsuz bir tablo ortaya koyarlar. Akciğer kanserinin tedavisi imkansız olduğu gibi algılar yoğun olarak birçok kişi de bulunsa bile, aslında akciğer kanserinin tedavisinin mümkün olduğunu söylemek gerekir. Akciğer kanseri, diğer kanser türleri içerisinde bir miktar daha zor olarak görülse bile, akciğer kanserinin tedavisi yaklaşık olarak 2 yıl içerisinde tamamlanabilecek bir tedavi türüdür. Kemoterapi ile birlikte aynı zamanda hap tedavisi de akciğer kanserinin hızlı bir şekilde tedavi edilmesine destek verir. Bu sebeple akciğer kanserine yakalananlar kesinlikle bu konuda olumsuz düşünmemeli ve mümkün olduğunca pozitif bir şekilde bu hastalığı yenmeye çalışmalıdır. Bazı durumlarda akciğer kanseri tedavisi yapılsa bile, tekrardan ortaya çıktı görülebilir.

Akciğer kanserinin tedavisi pahalı mı ?

Neredeyse bütün hastalık türlerinin tedavi masrafları devlet tarafından karşılandığı için akciğer kanserine bağlı bir tedavinin pahalı olduğunu söylemek mümkün değildir. Akciğer kanseri olan kişiler, devlet tarafından verilen ücretsiz haplardan da yararlanabilirler. Üstelik bunun için herhangi bir sosyal güvenlik kaydına da gerek yoktur. Akciğer kanserinin pahalı tedavisi olsa bile, bu genellikle sizlerin gideceği sağlık kuruluşuna da bağlıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: