Tütün Çantası Çeşitleri

Akıllı İple Bebek Yeleği Nasıl Örülür, EBRULİ İPTEN KOLAY ÇOCUK YELEK YAPILIŞI

Renk tercihlerine bağlı olarak farklı modellerden bebek yeleklerinin örülmesi mümkün olacaktır. Bu anlamda bebeklere özel yün tercihinde bulunmanız önem arz ediyor. Akıllı iple bebek yeleği nasıl örülür merak edenlere de ilk önce ip tercihlerinde dikkatli olmaları önerilir. Bu tarz iplerden doğal renk geçişlerine yer verilir. Böylece ekstra şekil verme kaygısı olmadan örgünün tamamlanması esas alınıyor. Bebek yelekleri yapım aşamasında iplerden ziyade şişlerin de temin edilmesi şarttır. Anlatacağımız model için gerekli olan şişin numarası ise 4’tür. 4 numaralı şişlerin ve akıllı iplerin hazırlanması ile yapım aşamasına geçilebilir.

Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Bebek yelek modelleri arasından en kolay olanı ile harekete geçmenizde fayda var. Yeni başlayanlar bu model ile deneyim sahibi olacaktır. Hemen arkasından farklı modellerden yelek yapımına geçilebilir. İlk önce yeleklerin arka kısmına yer verilir. Şiş üzerinden 42 ilmek atarak yapımına geçilebilir. 42 sıranın hepsi de önce haroşa olacak şekilde örülmelidir. Devamında ise;

  • Akıllı iple bebek yeleği nasıl örülür merak edenlere başta haroşa örgüler eşlik edecektir.
  • İlk sıranın yanı sıra 7 sıra kadar da haroşaya devam edilmelidir.
  • Omuzlar için 15 ilmek ayrılmalı ve düz ile ajur olacak şekilde dolama yapılmalıdır.
  • Omuz için aynı zamanda 7 ilmek haroşa olarak örülmelidir.
  • Yakaya bakan yönler için de sabit olarak toplam 10 adet ajur örülmesi gerekmekte.
  • 10 ajar devamında arttırma ile 42 sıra haroşaya geçilmesi önemlidir.

Bu şekilde yapım aşamasına yer verenler devamında birleştirmeye geçiyor. İsteğe bağlı olarak şiş ya da tığ kullanarak birleştirmeye yer verilebilir. Ancak bebek yeleklerinde en uygun olanı hiç kuşkusuz tığlardır. Bu şekilde birleştirilen yeleklerin süslemelerine geçilebilir.

Örgü Bebek Yeleklerinde Süslemeler

Akıllı iple bebek yeleği nasıl örülür öğrenenler devamında süslemelere de göz atıyor. Nitekim farklı renkle ile desenli hale geldiği için bu tarz yeleklere ekstra süsleme yapmak mantıksız olacaktır. Bu anlamda sadece yeleğin uç kısımlarına doğru hafif süslemelere geçilebilir. Örneğin kız çocuklarına yönelik pembe renklerden ajurlar temin ediliyor. Ya da erkek çocuklarına özel mavi renkleri ile delikli örgülerin eklenmesi dikkat çekiyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: