Tütün Çantası Çeşitleri

Alize Marifetli İple Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür, Alize Puffy ile Hasır Örgü Tekniği

Alize marifetli ipler yumuşak dokusu ile battaniye yapımına bir hayli uygundur. Bundan kaynaklı olarak çeşitli renk alternatifleri ile sunuluyor. Erkek çocuklarına mavi, kız çocuklarına ise pembe renkli olacak şekilde battaniye yapım aşamalarına geçilebilir. Alize marifetli iple bebek battaniyesi nasıl örülür merak edenlere ilk önce en basit versiyonunu aktarmak daha doğru olacaktır. Şöyle ki bebek ürünlerine yönelik genel anlamda 3 ya da 4 numaralı şişlere yer verilmekte. Battaniye yapımı için 54 ilmek sayısı yeterli olacaktır. Haroşa yani ters örgü olacak şekilde battaniyelerin her iki yüzünü de örebilirsiniz. Sadece 4 yumak kullanarak ortaya birbirinden renkli Alize Puffy bebek battaniyesi modelleri çıkarılabilir.

Poponlu Bebek Battaniyesi Yapılışı

Alize marifetli isle Bebek battaniyesi nasıl örülür öğrenenler akabinde daha farklı modellerden harekete geçiyor. Örneğin ponpon detayları ile daha sevimli hale gelen battaniye modelleri de tercih edilebilir. Üstelik bunun için özel ponponlu ipler de temin ediliyor. Alize olarak ip tercihlerine geçenler 6 numaralı şiş kullanarak işe koyulmalıdır. Beraberinde ise;

  • Örgüye başlarken 120 ilmek atılması gerekmekte.
  • Sadece düz örgü kullanarak battaniye yapımına geçilebilir.
  • 120 ilmekle en 80 cm kadar olacaktır.
  • Boyu için de 90 cm son derece ideal battaniye ebatlarıdır.

Alize puffy battaniye yapımı için arka kısma polar dikiliyor. İsteyenler çarşaf kullanarak da arka kısmı değerlendirebilir. Bu şekilde kumaş temin ettikten sonra tış ile kenarların geçilmesi önemlidir. İstediğiniz renkten ip kullanarak tığ ile birleştirmeye geçmeniz yeterli olacaktır.

Bebek Battaniyesi İçin Motif Yapılışı

Alize marifetli isle Bebek battaniyesi nasıl örülür merak edenler yukarıda ki aşamaları dikkate alarak harekete geçebilir. Hatta devamında battaniyelere özel motifler dahi temin edilmekte. Bu anlamda halka ve zincir çekerek motifler işlenebilir. 4 zincir ve 1 trabzan ile örgüye başlamanız gerekmekte. Sonrasında 1 zincir daha örmeniz ve araları 12 olan kadar boşluklara yer vermeniz yeterli olacaktır. Kısa sürede elde edilen bu motifleri de battaniye üzerine işleyebilirsiniz. Dilediğiniz yerlere tığ yardımı ile birleştirme yapmanız mümkün. Aynı zamanda istediğiniz renklerden ip tercihinde bulunarak bebek battaniyelerinin daha renkli ve sevimli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: