Tütün Çantası Çeşitleri

Alzheimer Hastalığı (Demans-Bunama), Demans nedir? Demans hastalığı belirtileri nelerdir?

Mücadele etmesi oldukça zor olan bazı hastalıklar vardır ki; bunlarla epey uzun bir süre hayatınızı sürdürmek zorunda kalabilirsiniz. Bunlar içerisinde yer alabilecek ve özellikle de insan hayatını ciddi oranlarda etkileyebilen alzheimer hastalığı, Demans türlerinden yalnızca bir tanesidir. Alzheimer hastalığının artış göstermesi de bizlere son derece ilginç bir tablo ortaya koymaktadır. Bu hastalık genellikle 60 yaş ve üzeri kişilerde görülen bir hastalık olarak bilinir. Ancak erken yaşlarda da bu tarz hastalıklarının görüldüğü ortaya çıkıyor. 60 yaşındaki kişilerin % 10 unda Demans olması bizlere aslında yaşlılıkla beraber bu hastalığın geliştiğinin de ipuçlarını veriyor. Alzheimer hastalığı ile mücadele etmek için öncelikli olarak bu hastalığa yakalanmamak konusunda son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Bu hastalık son derece zor tedavi edilen hastalıklardan bir tanesidir.

Alzheimer hastalığı neden ortaya çıkıyor ?

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de daha çok az bunun nereden çıktığı ile ilgilidir. Alzheimer hastalığın ortaya çıkış sebepleri çok komplike olmakla birlikte nöronların ölümü nedeniyle bu hastalığın ortaya çıktığını çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Bu hastalık, nöronlar arasındaki bağlantı kopması ve ilerleyen dönemlerde zihindeki bellek bölümünün giderek zayıflaması ile kendisini belli eder. Alzheimer hastalığına yakalanmamak için almanız gereken bazı tedbirler bulunmaktadır. Öncelikli olarak alzhimer hastalığından korunmak için sürekli olarak bir hobi edinmeli ve spor aktiviteleri gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca her gün gittiğimiz yoldan gitmek yerine bazen farklı yolları deneyerek de zihninizi kullanımını hızlandırabilirsiniz. Rutine bağlanmış işler de çok fazla çalışan kişilerin de ilerleyen dönemlerde Alzheimer hastalığına yakalandığı sıklıkla görülüyor.

Alzheimer hastalığının tedavisi var mı ?

Tıp biliminin gittikçe çok daha fazla gelişmesi ile birlikte alzheimer hastalığının da tedavisi çok daha fazla rahat bir şekilde yapılıyor. Ancak Alzheimer hastalığını yenebilmek için karşıdaki kişinin mutlaka bu hastalıktan kurtulmayı istemesi gerekiyor. Ayrıca hastaların çeşitli hap tedavisi ile birlikte doğa yürüyüşleri ve çeşitli hobilerle uğraşmaları da bu hastaların iyileşme sürecini son derece artırıcı bir faktör olarak görülebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: